Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczb ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na p ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potr ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele p ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki bę ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik należy szczegółowo stosować jej ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie ks ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia n ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście miarę przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem masy ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po 40


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii nade wszystko wieczorem również na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie teraz uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się ogromnym napadom jedzenia i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego ozdrowienia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Musimy zrozumieć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

muszę powiedzieć, że ta metoda straty wagi działa:-/ uważajmy na to co jemy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

super, już kiedyś ją przechodziłam i straciłam 7 kg przez tydzien

metoda jest zajebista, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

stosowałam dawno temu he według mnie to najnajlepsza dieta na świecie!!!

Nie jest łatwo ale schudłam juz 6kilo oby tak dalej, a dieta rewelacyjna, polecam!!!

Dieta jest zdumiewająca polecam :) jesli jesteś wytrwała

A ja zaczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie zdumiewająca

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest zajebista naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!Tagi : ser żółty dieta , dieta badanie krwi , dieta białkowa na siłownie , dieta proteinowa produkty , znaki zodiaku a dieta , jaka dieta po zawale , dieta dla mamy karmiącej , dieta przy grzybicy , dieta doktora dukana , dieta w usa , szybka tania dieta , alkohol dieta dukana , wrzodowa dieta , dieta gersona przepisy , dieta prezydenta , siedmiodniowa dieta , dania dieta dukana , dieta rzs , zdrowa i tania dieta , darmowa dieta na płaski brzuch , dieta zupa kapuściana , jaka dieta przy biegunce u dzieci , dieta dla mężczyzn na płaski brzuch ,


dieta pierre dukan opinie   dieta rak trzustki   dieta w trzecim trymestrze   mak a dieta   jaka dieta przy anemii   dieta przy cholesterolu   dieta na mniejszy brzuch   dieta w kamienicy żółciowej   dieta low carb efekty   dieta warzywno-owocowa   dieta zatrucie pokarmowe   dieta wellness   dieta strażników wagi tabela   zespół jelita dieta   doktora atkinsa kolejna nowa rewolucyjna dieta   naprawde skuteczna dieta   kody młodości dieta   dieta zgodna z grupą krwi b przepisy   dieta bogata w fitoestrogeny   dieta wątrobowo trzustkowa   dieta na lepszą przemianę materii   dieta kopenhaska przepis   fasola a dieta   dieta paryska   dieta kwaśniewskiego za i przeciw   dieta motylkowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt