Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki będzie ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchud ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholest ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bul ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księż ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta m ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno s ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzo ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele ...
Komentarzy : 4



NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże liczba spożywanych kalorii powinna by także zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.



- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po 40-stce


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki są niekiedy dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfita w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na liczeniu wielkości kalorii nade wszystko późnymi porami oraz na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się ogromnym napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...




Najświeższe komentarze :

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest doskonała naprawdę muszę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

gites pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Hej. Dzisiaj już 7 dzień jest doskonała działa bez problemu

naprawdę zajebista, dieta

Rozpoczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia kilka zaległych kilo tłuszczyku

świetna

Dieta mi się spodobała bardzo fajna chyba najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to znakomita metoda straty zbędnego tłuszczyku



Tagi : dieta wegetariańska odchudzanie , dieta eliminująca , dieta na dobry sen , kalafior dieta , dieta brzucha , dieta w zapaleniu nerek , dieta a tabletki antykoncepcyjne , dieta dla pracodawcy , dieta sibutramina , dieta na mase potrawy , sfd dieta masa , dieta na menopauzę , dieta w refluksie żółciowym , ananas dieta , prawidłowa dieta młodzieży , dieta grup krwi ab , dieta z siemienia lnianego , ursula summ dieta rozdzielna , dieta górniak , tania dieta odchudzająca , dieta przed studniówką , dieta na siły witalne , krzysztof kowalewski dieta ,


po zawale dieta   dieta 10-miesięcznego dziecka   dieta ze skazą białkową   jaka dieta na tradzik   dzienna dieta   dieta kopenhadzka efekty   dieta pobudzająca   kamienie w pęcherzyku żółciowym dieta   dieta na zdrową cerę   dieta dąbrowskiej efekty   anemia u dzieci dieta   dieta po wyrwaniu zęba   dieta jabłka i woda   dieta z surowych warzyw   dieta w pierwszych dniach po porodzie   zupy dieta   dieta kulturysty przykłady   dieta białkowa siłownia   dieta podczas karmienia   dieta karla lagerfelda   dieta dukana a tabletki antykoncepcyjne   dieta ketoza   grzegorz król dieta   dieta w szkole   dieta proteinowa dr pierre dukan ebook   dieta w trzy dni   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt