Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny wynik musimy szczegółowo stoso ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ora ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyc ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu l ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zb ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjętych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po zawale serca przepisy


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt mamy zadanie dokładnie stosować jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę stracić zrealizować założony cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się wielkim atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

metoda jest kapitalna, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

Ta dieta jest zdumiewająco zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

No, ja dziś trzeci dzień. Całkiem nieźle sobie radzę. Dosyć fajna dieta.

Witam, ja również przechodziłam tą dietę, stosowałam ją dwa lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

to jest najbardziej wypasiona dieta efekt utrzymał się około dwa lata

Ogólnie rzecz biorąc kolejna dieta z serii warto zastosować

gites pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

Ja w sumie nie chcę wiele zrzucić, ale trochę by się przydało czy ta dieta działa.Tagi : dieta na musli , jak przytyć odpowiednia dieta , dieta montignac forum , dieta proteinowa wątroba , dieta 1200 kalorii opinie , dieta rak , szybka i skuteczna dieta , lekkostrawna dieta po operacji , dieta dla łuszczyka , dieta przy wrzodach żołądka dwunastnicy , dieta przy pęcherzyku żółciowym , dieta pomidor , dieta dr pierre dukan , dieta kwaśniewskiego książka , dieta angeliny jolie , dieta gwen stefani , dieta grup krwi b , dieta 1000 kalorii przykłady posiłków , dieta dla krwi ab , dieta aubry , dieta nie łączenie , kasza gryczana dieta , dieta na życzenie ,


dieta na zdrową skórę   dieta dobra   dieta ryżowa oczyszczająca   dieta po 50 roku życia   dieta strukturalna zdrowie   kasza gryczana dieta   skaza białkowa a dieta matki karmiącej   dieta dla osoby z nadwagą   dieta wątrobowa   dieta w raku żołądka   dieta dukana download   dieta anny dąbrowskiej   mega dieta na mase   dieta mózgu   zdrowa skuteczna dieta   dieta dla siedmiomiesięcznego dziecka   dieta 14 dniowa zdrowie   dieta dukana kafeteria   dieta dla byka   dieta low-fat   dieta protal pdf   dieta pomidor   dieta dla ludzi otyłych   dieta na dowóz   dieta na spalanie tłuszczu   dieta przy jelicie grubym   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt