Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten rewelacyjny wynik musimy szczegółowo stoso ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ora ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyc ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu l ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zb ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością ilość przyjętych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po zawale serca przepisyDieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy zrzucić osiągnąć tenże wynik musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę straty wagi mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii szczególnie późnymi porami oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dość fajna dieta moje koleżanki ją stosowały i schudły.

ja zaczęłam od dziś. jest znakomita oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

Następna dieta którą pragnę wnieść do mojej kolekcji.

jestem ciekawa jak mocno uda się schudnąć

muszę powiedzieć, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Dieta jest zajebista polecam :) jesli jesteś wytrwała

stosowałam dawno temu he uważam że to najlepsza dieta na świecie!!!

rozpoczynam od poniedziałku, to już zdecydowane!!!!!!!Tagi : dieta dla 7 miesiecznego dziecka , sprawdzona dieta forum , dieta po usunięciu woreczka żółciowego , dieta niskocukrowa , dieta dla policystycznych jajników , dieta po laparoskopii torbieli jajnika , parkinson dieta , ile wynosi dieta w delegacji , twarożek dieta , dieta kopenhaska wyniki , dieta kirscha , ile trwa dieta dukana , dieta rozdzielna potrawy , dieta z marchwi , dieta zaraz po porodzie , dieta south beach efekty , dieta niski indeks glikemiczny , dieta jabłkowo ryżowa , dieta szybkie tycie , dieta na mase 55 , dieta na większy tyłek , dieta tasiemiec , dieta na obniżenie cholesterolu i trójglicerydów ,


dieta na zdrową skórę   dieta dobra   dieta ryżowa oczyszczająca   dieta po 50 roku życia   dieta strukturalna zdrowie   kasza gryczana dieta   skaza białkowa a dieta matki karmiącej   dieta dla osoby z nadwagą   dieta wątrobowa   dieta w raku żołądka   dieta dukana download   dieta anny dąbrowskiej   mega dieta na mase   dieta mózgu   zdrowa skuteczna dieta   dieta dla siedmiomiesięcznego dziecka   dieta 14 dniowa zdrowie   dieta dukana kafeteria   dieta dla byka   dieta low-fat   dieta protal pdf   dieta pomidor   dieta dla ludzi otyłych   dieta na dowóz   dieta na spalanie tłuszczu   dieta przy jelicie grubym   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt