Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on podziału żywności n ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zapre ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wr ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest ob ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycow ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. I ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka trwa 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity efekt musimy dokładnie stosować j ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie liczba przyjmowanych kalorii powinna by również być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po usunięciu kamieni żółciowych


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności późnymi porami również na nie łączeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy jeść to na co mamy chęć, jednakże musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten niesamowity efekt należy szczegółowo stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy szansę Aby zrealizować tenże wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dziewczynki straciłam 4kg po tygodniu fantastyczna dieta. Polecam

Kolejna dieta którą musze wnieść do mojej kolekcji.

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest cudowna naprawdę pragnę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

Dieta jest bardzo dobra... po prostu rewelacja!!! stosowa?em niedawno

Jestem roztrzęsiona i zrozpaczona! Ta dieta nie działa!!!

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to doskonała metoda straty zbędnego tłuszczyku

To w dechę metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxDTagi : dieta z zupą kapuścianą , dieta dla jelita grubego , dieta rozdzielna potrawy , dieta kopenhaska ile szpinaku , dieta dla grupy krwi a rh plus , biała herbata dieta , ile kosztuje dieta , 02 dieta keri glassman , gotowa dieta , nowa dieta 7 dniowa , slim figura dieta koktajl bananowy ceny , dieta na rozbudowe miesni , dieta wytrzymałościowa , dieta 13 dniowa przepis , dieta dla luszczycy , dieta po grupie krwi , dieta łacina , dieta z refluksem , grupa krwi b rh+ dieta , dieta dla 15 latka , gillian mckeith dieta , dieta łysienie , dieta gordona ,


dieta z octem jabłkowym   plakat dieta dla serca   dieta 1 kg w tydzień   jak nabrac masy dieta   dieta na przybranie wagi   dieta 5 miesięcznego dziecka   dieta na 14 dni   dieta karela   gra dieta   halle berry dieta   dieta złe samopoczucie   dieta piaseczno   dieta dla dzieci ze skazą białkową   wybielanie zębów dieta   dieta warzywno rybna   dieta onkologiczna   dieta na złamania   dieta mamy a kolka   dieta i ćwiczenia na brzuch   dieta przy gośćcu   dieta na zatrzymanie wody w organiźmie   dieta dla diabetyków jadłospis   dieta dla mężczyzn   dieta na kręgosłup   dieta tasiemcowa   kopenhaga dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt