Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik należy dokładnie ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie k ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też b ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dz ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta niskoenergetyczna jadłospis


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, pomimo że efekty mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy spożywać mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość stracić zrealizować prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma przede wszystkim na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

metoda jest bardzo dobra, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie znakomita

jest ciężko ale zrzuciłam juz 7kilo oby tak dalej, a dieta kapitalna, polecam!!!

Dieta jest rewelacyjna... wymiata!!! stosowa?am niedawno

odlotowa dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

koleżanki zrzuciałam 7kg po tygodniu cudowna dieta. Polecam

to jest najznakomitsza dieta efekt utrzymał się mniej więcej dwa lata

zaczynam od środy, to już zaplanowane!!!!!!!Tagi : dieta 800 kalorii , dieta na zdrową skórę , dieta anty trądzikowa , dieta zamiast in vitro , dieta w łuszczycy , ryż a dieta , protal dieta forum , dieta łódź , dieta bezmleczna jadłospis , dieta grejfrutowa opinie , dieta na mase miesniowa 70 kg , dieta grupy krwi b , dieta dla fitnessek , dieta przemienna , odpowiednia dieta do wagi , dieta kamica pęcherzyka żółciowego , dieta przepisy , dieta kopenhaska a efekt jojo , dieta podczas karmienia , dieta zdrowego odżywiania , dieta po resekcji wątroby , dieta dla młodej mamy , problemy skórne dieta ,


dieta białkowa pdf   dieta przy mononukleozie   dieta dla matek karmiących piersią   dieta dania   dieta bogata w magnez i wapń   jedyna dieta jaka jest   dieta kurczakowa   dieta na zawołanie przepisy   dieta dializy   dieta anemików   dieta przy wzw typu b   dieta do weidera   dieta na nasienie   dieta białkowa a miesiączka   zwykła dieta   dieta obfitości   dieta przy żylakach przełyku   dieta dla grupy o rh+   noworodek dieta   dieta trening siłowy   niepłodność męska dieta   dieta 600 kcal jadłospis   dieta przy bakterii helikobakter   dieta kliniki mayo usa   grupa b dieta   dieta krwi a   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt