Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten niesamowity wynik należy dokładnie ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie k ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też b ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dz ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta niskoenergetyczna jadłospisDieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że wyniki mają prawo być zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiadających za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi możemy Aby zrealizować tenże cel mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ja jestem na 8 dniu tej diety i szczerze jest cudowna, będę informowała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

to niesamowita dieta polecam ją naprawdę jest klawa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

w dechę

koleżanki schudłam 7kg po tygodniu odlotowa dieta. Polecam

wypróbowałam tą dietę jest godna uwagi bo schudłam tyle ile chciałam i głodna nie chodziłam :)

ciekawi mnie ile uda się schudnąć

Następna dieta którą pragnę dołączyć do ulubionej kolekcji.

obywatele dieta jest klawa stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : najlepsza dieta dla sportowca , dieta syntetyczna , dieta w łodzi , dieta po woreczku , dieta dla grupy krwi rh minus , dieta wysokobłonnikowa opinie , dieta nowojorska , dieta wrzodowa żołądka , dieta pierra dunkana , lekkostrawna ciasto ewa gotować dieta kulinarne przepisy , dieta btw , dieta dr dukana ksiązka , dr kwaśniewski dieta optymalna , dieta kopenhaska dla mężczyzn , kfd dieta na mase , dieta optymalna , dieta 4500 kcal , dieta dukana torrent , dieta w profilaktyce osteoporozy , kolagen dieta , 6 miesięczne dziecko dieta , dieta łac , dieta na surowo ,


dieta białkowa pdf   dieta przy mononukleozie   dieta dla matek karmiących piersią   dieta dania   dieta bogata w magnez i wapń   jedyna dieta jaka jest   dieta kurczakowa   dieta na zawołanie przepisy   dieta dializy   dieta anemików   dieta przy wzw typu b   dieta do weidera   dieta na nasienie   dieta białkowa a miesiączka   zwykła dieta   dieta obfitości   dieta przy żylakach przełyku   dieta dla grupy o rh+   noworodek dieta   dieta trening siłowy   niepłodność męska dieta   dieta 600 kcal jadłospis   dieta przy bakterii helikobakter   dieta kliniki mayo usa   grupa b dieta   dieta krwi a   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt