Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym rygorom diety. Lecznictwo die ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poz ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulion ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Is ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej met ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały efekt należy dokładnie prze ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżyco ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału pożywieni ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm da się wyliczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość spożywanych kalorii powinna by również być uzależniona od sposobu pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na określenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta niskosodowaDieta dla 30-latki
Ta dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się ogromnym napadom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się zapisanym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Musimy zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki mają prawo być dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą opisywanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować założony cel należy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i stwierdzam że jest godna uwagi chociaż trochę podjadałam :P

stosowałam dawno temu he według mnie to najnajlepsza dieta na świecie!!!

Podsumowując ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

Dość niezła dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

Witam, ja również wypróbowałam tą metodę odchudzania, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę niebywale sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

Co wy tam uważacie o tego typu dietach jest spoko, jestem zadowolona bo widzę efekty i to niesamowite.

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie zdumiewająca

jest ciężko ale zrzuciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta bombowa, polecam!!!Tagi : dieta na muskulature , dieta dukana zagrożenia , dieta koszykarzy , dieta bez węglowodanów jadłospis , jak obniżyć trójglicerydy dieta , siłownia dieta odchudzanie , dieta wspomagające potencje , wysokoproteinowa dieta , dieta nataszy urbańskiej , dieta resztkowa , dieta doktor budwig forum , dieta po 12 miesiącu , dieta z delegacji , dieta stwardnienie rozsiane , dieta do hmb , dieta pokrzywkowa , dieta z grupy krwi a , dieta lekkostrawna dla dziecka przepisy , 6 weidera i dieta , dieta gotowana , dieta biznesmena , dieta po głodówce , dieta na zbicie trójglicerydów ,


dieta rodzinna   dieta w 7 dni   dieta na zbicie trójglicerydów   dieta mandarynki   dieta plaż południowych zasady   dieta 50 na 50   dieta a zdrowe serce   jedyna dieta jaka jest   dieta muzułmańska   dieta zwyrodnienie stawów   dieta bogata w selen   dieta przy jelicie nadwrazliwym   dieta dnie moczanowej   dieta lodowa   4 dniowa dieta   dieta niskotluszczowa   dieta kolarska   dieta dukana a alkohol   dieta na zgrabne uda   dieta słonecznych plaż   dieta mało węglowodanów   dieta dla osób ze zgagą   tombak dieta cytrynowa   dieta przy niewydolności nerek   kolagen dieta   dieta idealna dla ciebie   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt