Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: potr ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfitująca w zbyt ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie szczegółowo przes ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy or ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki jest s ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżyco ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na prze ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. D ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta owsiankaDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i tycia. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach opisanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych tłuszczy. W momencie problemów kończymy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw mocno gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii w szczególności późnymi porami oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy stracić zrealizować prezentowany wynik mamy obowiązek unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

odlotowa

Dieta jest w dechę polecam :) jesli jesteś wytrwała

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

wypasik pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

byłam na tej diecie już raz i była rewelacyjna efekty widoczne

Dieta spoko polecam. Stosowałam ją i pomogła.

od jutra tez chce rozpoczać z tego co czytałam to znakomita metoda straty zbędnych kilogramów

bombowa dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)Tagi : dieta dla grupy krwi b , wybielanie zębów dieta , dieta na 3000 kcal , dieta przed startem , dieta niskobiałkowa , dieta bez głodzenia , dieta protal jadłospis , dieta internetowa , dieta na płaski brzuch w 2 tygodnie , dieta detoksykująca , dieta na uda , dieta na poprawe humoru , dieta sok z cytryny , dieta przy hemochromatozie , dieta zupa prezydencka , dieta z grupy krwi a , dieta na nerwy , dieta opodatkowana , dieta mało węglowodanów , dieta i ryczałt , kawa dieta , fasola dieta , dieta 2800 kcal ,


dieta oparta na grupie krwi   dieta na mase produkty   dieta i zdrowie   dieta kisielowa   dieta po 1 roku   dieta dla nastolatków   dieta kopenhaska grzanka   dieta na rozwój mięśni   dieta kwaśniewskiego wady   jadłospis dieta proteinowa   dieta dukana zastój   trening i dieta na rzezbe   weider dieta   dieta strukturalna dr bardadyna   dieta beaty pawlikowskiej   dieta bezbiałkowa przepisy   dieta na kamienie w woreczku żółciowym   dieta bezwęglowodanowa co jeść   jaka dieta do kreatyny   dieta oksfordzka   dieta oparta na sokach   dieta wg gr krwi   dieta ryżowo jabłkowa   dieta jarzynowo owocowa   dieta białkowa a nerki   mo dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt