Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księ ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny efekt należy szczegółowo ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprez ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z podwyższonym poziome ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na przestr ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i p ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ist ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość przyjmowanych kalorii powinna także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta optymalna kalkulatorDieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia objawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć prezentowany cel należy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy chęć, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na przestrzeganiu wielkości kalorii w szczególności wieczorem oraz na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dieta jest odlotowa, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Gdzie szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

zaczynam od środy, to już postanowione!!!!!!!

fajna pierwszy dzien juz prawie za mna nie jest zle

jest znakomita ale, trzeba być wytrwałym ;p

dziewczynki schudłam 6kg po tygodniu doskonała dieta. Polecam

stosowałam dawno temu he według mnie to najlepsza dieta na świecie!!!

jest ciężko ale straciłam juz 4kilo oby tak dalej, a dieta bardzo dobra, polecam!!!Tagi : dieta nie mieszania , rosół dieta , dieta mamy noworodka , dieta ilościowa , dieta ból brzucha , jednodniowa dieta jabłkowa , grupa krwi dieta 0 , dieta wysokie trójglicerydy , mastodynia dieta , hemoroidy odbytu dieta , dieta na ferie , dieta kopenhaska , program ww dieta , jaka jest najlepsza dieta , dieta same jabłka , intensywna dieta , dieta atkinsa , prawidłowa dieta odżywianie , dieta krawczyka , dieta po wybielaniu , bakteria helikobakter dieta , nieprawidłowa tolerancja glukozy dieta , dieta na mase 66kg ,


dieta śródziemnomorska piramida   dieta na zawołanie za darmo   dieta proteinowa dukana przepisy   dieta kasi struss   duncan dieta   polipy żołądka dieta   dieta przy nerwicy   dieta bezmleczna matki karmiącej   dieta silownia odżywianie   dieta kopenhaska i ćwiczenia   dieta na wzmocnienie organizmu   dieta ewy drzyzgi   endometrioza a dieta   najszybsza i najskuteczniejsza dieta   tabela dieta   dieta 500 kalorii dziennie   białkowa dieta dukana   dieta trzynastodniowa przepis   dieta plaż południowych faza przepisy   dieta protal opinie lekarzy   3 min dieta   dieta na polepszenie nasienia   dieta eliminacyjna matki karmiącej   dieta i ćwiczenia na brzuch   dieta na płodność mężczyzny   dieta braci królów   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt