Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób od ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy ora ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Diet ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik mamy zadanie dokładnie prze ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Leczenie dietą dr ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na l ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził o ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem choles ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście ilość przyjętych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta o niskim indeksie glikemicznym


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak by ustrzec się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie mamy obowiązek pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano spożywajmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co posiadamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na utratę zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety należy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach tejże metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie potraw zbyt gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od pełnego poddania się omówionym zaleceniom diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Sugeruje się, że ma to około 5 lat od zaniku przejawów choroby. Musimy przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo iż efekty są niekiedy zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

witajcie kobitki. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest w dechę naprawdę chce zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

znakomita dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

byłam na tej diecie już raz i była wypas efekty widoczne

Ta dieta jest ekstra zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

Dieta kapitalna polecam. Stosowałam ją i pomogła.

zaczynam od poniedziałku, to już zaplanowane!!!!!!!

w dechę, już kiedyś ją przechodziłam i schudłam 3 kg przez tydzien

to jest najznakomitsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lataTagi : dieta new mayo clinic , dieta zgodna z grupą krwi a forum , dieta proteinowa 2 faza , dieta 10 latka , dieta po zatruciu pokarmowym u dzieci , dieta przy wirusowym zapaleniu wątroby typu c , ekspresowa dieta oczyszczająca , nowa dieta bananowa , dieta przy podwyższonym cholesterolu , dieta sylwestrowa , dieta antyhistaminowa , dieta tania i prosta , przepisy francuska dieta proteinowa , dieta lekkostrawna jadłospis , dieta na odchudzanie sfd , dieta 1000 kcal przepisy , bieganie i dieta , rwa kulszowa dieta , azs dieta , dieta przy chorej wątrobie , dieta ubogosodowa , dieta kawa , dieta poprawiająca wzrok ,


dieta 1800   dieta yorka   dieta diamondów jadłospis   dieta paul mckenna   nadżerka w żołądku dieta   dieta fit system max   kaszanka dieta   dieta proteinowa faza pierwsza przepisy   dieta na mase 68 kg   dieta wysokobiałkowa zasady   dieta ćwiczenia siłowe   dieta w ostrej biegunce   kabaret otto dieta   dieta produktowa   dieta w krzywicy   dieta na zapalenie woreczka żółciowego   dieta protal faza 2   dieta na mase posiłki   królik dieta   dieta kilogram dziennie   dieta śródziemnomorska opinie   life line dieta   dieta prezydencka forum   dieta 90 dniowa   protal dieta przepisy   dieta south beach efekty   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt