Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na prze ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jes ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki może ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wi ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzi ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podzi ...
Komentarzy : 3


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest równocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholest ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wie ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże miarę przyjętych kalorii powinna by również być uzależniona od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie realnej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta onz turbo


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się niepohamowanym napadom jedzenia i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto powinniśmy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania należy się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się zapisanym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od zaniknięcia oznak choroby. Musimy zadecydować że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki mają prawo być zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie ogromnie oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy ochotę, jednakże musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz musimy wybrać jaki może być skuteczny sposób na odchudznie. Powszechnie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiadających za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Pomóżcie jest skuteczna.

Ta dieta jest w dechę zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

byłam na tej diecie już raz i była rewelka efekty widoczne

obywatele dieta jest bombowa stosuje i nawet głodna nie jestem

to wspaniała dieta polecam ją naprawdę jest znakomita mój mąż zrobił sobie taką dietę.

cudowna dieta, stosowa?em bardzo dużo zawsze ze zdumiewaj?cym efektem

Moim zdaniem ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

naprawdę doskonała, dietaTagi : dieta proteinowa olej parafinowy , dieta na zdrowe paznokcie , dieta zupa kapuściana , dur brzuszny dieta , dieta trójglicerydowa , dieta dla matki karmiącej przepisy , dieta owocowo warzywna jadłospis , dieta 5 posiłków , mayo clinic dieta , lekkostrawna dieta , dieta 1700 kcal , dieta tori spelling , dieta przy nowotworze trzustki , dieta kolarstwo , dieta maryli rodowicz , dieta życia błaszczyszyn , laktoza dieta , dieta glikemiczna , dieta jareda leto , dieta śródziemnomorska piramida , dieta optymalna tabele , dieta przy ostrej biegunce , rosół dieta ,


dieta ujemnych kalorii   dieta 2200 kcal   dieta na mase 85 kg   dieta szybko działająca   dieta zero tłuszczu   niepłodność dieta   dieta maturalna   dieta kopenhaska dla mężczyzn   dieta z węglowodanami   dieta dukana test   dieta pierre dukan opinie   dieta werthmann   jaka dieta na przyrost masy   dieta protal przepisy   dieta proteinowa koktajl proteinowy   dieta na zupie kapuścianej   jaka dieta przy meridii   dieta protal menu   ostre zapalenie woreczka żółciowego dieta   dieta z allegro   dieta albo cud empik   kamienie żółciowe dieta   dieta i jej rodzaje   dieta dla niskociśnieniowców   dieta przy stomii   dieta lniana   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt