Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając opisany sposób starty wagi na ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od drastycznego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwa ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim na przestrzeganiu ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów je ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten rewelacyjny wynik musimy dokładnie przes ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na wyro ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zb ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchud ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardz ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub innych wysiłków fizycznych. Ukazanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przeciwgrzybicza przepisy


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę stracić zrealizować tenże cel musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach opisanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu liczby kalorii szczególnie późnymi porami również na nie scalaniu określonych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Na dodatek obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę straty wagi powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma trwać do pełnego wyzdrowienia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od zaniku śladów choroby. Musimy zrozumieć że ta niebywała zmiana warunków żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki mają prawo być dostarzegalne w niezwykle szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo mamy obowiązek pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Właściwie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Hej. Dzisiaj już 8 dzień jest znakomita działa bez problemu

czy ta dieta jest skuteczna.

stosowałam przez 4 miesiące schudłam 7 kg… jest bomba :D wreszcie coś co działa

Rozpoczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia pare zaległych kilo tłuszczyku

od jutra tez chce zaczac z tego co czytałam to w dechę dieta

ciekawi mnie ile uda się schudnąć

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i uważam że jest super chociaż trochę podjadałam :P

Mocno mnie interesują wrażenia na temat tej metody straty wagi, mam ja w planachTagi : dieta norweska kg , dieta optymalna odchudzanie , dieta i brzuszki , słodzik dieta , dieta kopenhaska a zdrowie , dieta w okresie dojrzewania , dieta ogórki kiszone , dieta dr pierre dukan , dieta bez nabiału , slimming world dieta , dieta przy ćwiczeniach na siłowni , dieta protaminowa , dieta na zaparcia u dorosłych , dieta od grupy krwi , dieta w raku jelita grubego , dieta z bananami , forum dieta south beach , dieta niskotłuszczowa co jeść , dieta 3000 kcal , dieta dla każdego , problemy z trawieniem dieta , dieta koktajl , problemy żołądkowe dieta ,


dieta i ćwiczenia na brzuch   dieta insulinowa   dieta proteinowa ile można schudnąć   dieta dunkana 1 faza   dieta dla astmatyków   dieta dla grupy krwi a rh plus   angelina jolie dieta   dieta testosteronowa   nie używaj słowa dieta   dieta proteinowa jajka   dieta protal alkohol   szybka dieta na mase   dieta kfd   makaron z jajkiem dieta   dieta detoksykująca   dieta dla kulturysty na mase   dieta rodzaje   dieta dostawa   mini dieta przed urlopem   protal dieta białkowa   dieta żołądkowa przepisy   dieta po zawale serca   dieta rozluźniająca stolec   dieta niedokrwistość   alergia na nikiel dieta   dieta w rzs   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt