Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wie ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzod ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu w ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział jed ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta t ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholest ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno się ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, adresowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Isto ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Oczywiście liczba przyjmowanych kalorii należała by także być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz posadę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, umożliwiającym zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przed kolonoskopiąDieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie potraw bardzo gorących lub zbyt zimnych. Ta dieta ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach opisanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki jest skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na opisany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my stracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również mamy obowiązek pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć tenże wynik mamy obowiązek zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się wielkim atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby pobudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na łagodniejsze przyjmowanie składników według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy ochotę, jednak musimy pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Oblicza się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Musimy zadecydować że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że wyniki są niekiedy dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie można jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

bombowa dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

Dość bobra dieta moje przyjaciółki ją stosowały i schudły.

Kolejna dieta którą chcę włączyć do mojej kolekcji.

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST BOMBA !!!!!!!

pragnę przyznać, że ta metoda straty wagi przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co spożywamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

moim zdaniem jest to doskonała dieta

Ta dieta jest doskonale zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

zdumiewającaTagi : dieta proteinowa przepisy faza uderzeniowa , dieta kopenhadzka kalorie , dieta kopenhadzka forum 2009 , dieta horoskopowa , low carb dieta , dieta z grupy krwi , dieta bezglutenowa dla dziecka , dieta w 7 dni , dieta niskowęglowodanowa forum , dieta jogurtowa menu , dieta na grupe krwi 0 , dieta noworoczna , dieta żmudy , dieta paluszki , rak jelita grubego dieta , dieta białkowa ile białka , dieta australia , siedmiodniowa dieta , zwyrodnienie stawu biodrowego dieta , dieta węglanowa , dieta tarczyca niedoczynność , dieta wysokobiałkowa przeciwwskazania , dieta danikena ,


dieta dwunastnica   dieta siedmiodniowa   dieta dr. searsa   dieta budwiga   dieta dla maltańczyka   dieta bezglutenowa produkty   dieta a trzustka   dieta little black dress   kolka nerkowa a dieta   3 min dieta   dieta kamica pęcherzyka żółciowego   dieta przy problemach żołądkowych   dieta na ospałość   dieta beach   dieta niskotłuszczowa przepisy   dieta rak jajnika   dieta esther blum   dieta łuszczycowa   dieta 3 kg   dieta dla osób ze zgagą   dieta zeby schudnac   dieta w kamicy moczanowej   dieta przy grupie krwi ab   dieta bezmleczna dla dziecka   dieta jelita wrażliwego   dieta drobiowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt