Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księż ...
Komentarzy : 4


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczen ...
Komentarzy : 5


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogr ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten rewelacyjny efekt należy szcze ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na zaprezen ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału pożywieni ...
Komentarzy : 4


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Lecznictwo die ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy idzie wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie liczba przyjętych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli masz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, pozwalającym na określenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy drażliwym jelicie


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie teraz uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by mocno nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się niepohamowanym atakom łakomstwa i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy zrzucić osiągnąć założony cel musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

kapitalna metoda odchudzania !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój trzeci dzień, jak narazie jest zajebista naprawdę pragnę zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

stosowałam dawno temu he według mnie to najnajlepsza dieta na świecie!!!

odlotowa dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie bardzo dobra

obywatele dieta jest godna uwagi stosuje i nawet głodna nie jestem

Rozpoczynam mam zamiar przetrwać do końca bo mam co zrzucenia pare zaległych kilo tłuszczyku

moim zdaniem jest to klawa dietaTagi : dieta dla osoby starszej , dieta grażyny torbickiej , dieta przy zaparciach u dzieci , dieta wysokobiałkowa fazy , dieta wysokobiałkowa efekty , dieta na 65 kg , dieta na dr dukan , dieta na płaski brzuch w 2 tygodnie , dieta kopenhaska dzien 5 , forum dieta kosmonautów , dieta błonnikowa , dieta konesera poznań , najlepsza dieta na mase , dieta przy wysokim ciśnieniu krwi , dieta śródziemnomorska artykuł , piękne włosy dieta , za ile godzin dieta , dieta raka trzustki , dieta zgodna z grupą krwi książka , dieta dla dziesięciolatka , dieta wysokobiałkowa książka , dieta dobra dla oczu , dieta lekkostrawna jajka ,


dieta hashimoto   prawidłowa dieta karmiącej matki   dieta wzbogacona w nnkt   jaka dieta jest dla mnie najlepsza   dot protal francuska dieta proteinowa forum   dieta studio zdrowia   dieta kopenhaska brokuły zamiast szpinaku   dieta rozpiska   dieta zgodna z grupą krwi b przepisy   dieta dukana otręby   dieta protal wyniki   dieta dla tenisisty   dieta białkowa dla wegetarian   dieta białkowa duncan   dieta wątrobowo żołądkowa   sernik dieta proteinowa   dieta kopenhaska ćwiczenia   dieta proteinowa sernik   dieta dr dukana   dieta na uda   dieta dla żołądka   dieta antybiotyki   dieta łuszczyca   bakteria helikobakter dieta   dieta proteinowa ból głowy   dieta przy nowotworze żołądka   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt