Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt należy dokładnie przestrzegać ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania na ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on roz ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zr ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować się ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Bud ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta die ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy masz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle trudne, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta amerykańskich astronautówDieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie musimy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak by nie dać się niepohamowanym napadom łakomstwa i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy jeść to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach tejże diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów przerywamy ją po 10 dniach. Dietę mleczną stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona w głównej mierze na liczeniu liczby kalorii szczególnie późnymi porami oraz na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele produktów odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednak ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Generalnie sprawę biorąc następną dieta z serii warto zastosować

Następna dieta którą chcę dołączyć do własnej kolekcji.

Pozdrawiam, ja również wypróbowałam tą metodę odchudzania, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę mocno sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

jest w dechę lecz, trzeba być wytrwałym ;p

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie odlotowa

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale trochę by się przydało czy ta dieta działa.

dziewczynki schudłam 5kg po tygodniu cudowna dieta. Polecam

Dieta jest rewelacyjna polecam :) jesli jesteś wytrwałaTagi : jadłospis dieta 1000 kalorii , dieta jesz ile chcesz , dieta w trądziku , dieta 5 miesięcznego niemowlęcia , dieta kapusniak , dieta szybka i tania , dieta proteinowa jogurty owocowe , dieta dla brzucha , dieta na sokach warzywnych , dieta 1000 menu , dieta dr dąbrowskiej przepisy , dieta zalety i wady , dieta wysokobiałkowa wiki , kolka u niemowląt dieta , dieta hawajska , karkówka dieta , dieta 8 dniowa , dieta do grupy krwi 0 , dieta w uchyłkowatości jelita grubego , dieta na 1000 kcal , dieta wg atkinsa , dieta punktowa jadłospis , dieta do schudnięcia ,


dieta optymalna dla dzieci   niewydolność trzustki dieta   dieta sodowa   dieta proteinowa placki   dieta dla zespołu jelita drażliwego   dieta 10-cio miesięcznego dziecka   dieta zrównoważona wikipedia   dieta śniadanie jajko   dieta mięsna odchudzająca   dieta dla grup krwi 0   dieta turbo efekty   dieta łatwostrawna jadłospis   dieta proteinowa ile jeść   mięso a dieta   dieta bramkarza   dieta i trening na rzezbe   dieta dla maltańczyka   dieta wodna   dieta zuzla   dieta histaminowa   dieta dr pape   owrzodzenie jelita grubego dieta   gluten dieta   dieta protal w ciąży   dieta na wysokie trójglicerydy   dieta w zapaleniu przełyku   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt