Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba zdecydować s ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poz ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzan ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jel ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wie ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na p ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty zbędnych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on pod ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięk ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie liczba spożywanych kalorii powinna by także zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Kiedy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Zobrazowanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy grzybicyDieta dr Haya
Pomysłodawcą zaprezentowanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy artykułami obfitującymi w węglowodany i białka powinna prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się wszystkim rygorom diety. Terapia dietą dr Budwig ma trwać do zupełnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni przyjąć że ta mocna zmiana warunków odżywiania nie ma być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż efekty mają prawo być zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę Aby zrealizować założony cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się wielkim napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zaprezentowany sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na lżejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy chęć, jednakże mamy obowiązek nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów musimy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Właściwie na czasie uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do zrobienia i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Także ważne jest również by szybko nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

POLECAM WSZYSTKIM, NAPRAWDĘ DOBRA DIETA

w dechę dieta efekty widoczne sa juz po tygodniu:)

Dieta jest świetna polecam :) jesli jesteś wytrwała

Jestem wkurzona i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

stosowałam dawno temu he wiem że to jedyna taka dieta na świecie!!!

od jutra tez chce rozpoczać z tego co znalazłam to spoko metoda straty zbędnego tłuszczyku

wykonałam tą dietę i chcę stwierdzić że jak na tak surowe wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać zaskakujące rezultaty

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxDTagi : brokuły przepisy dieta , sprawdzona dieta na odchudzanie , dieta anemików , dieta wg tombaka , dieta kalkulator , dieta gotowanie na parze , dieta dla bramkarza , dieta wspomagająca chudnięcie brzucha , desery dieta proteinowa , dieta 1 kg tygodniowo , dieta wysokobiałkowa zasady , dieta kota brytyjskiego , dieta dla niejadka , dieta przy grupie krwi , dieta mayo forum , dieta na abs , dieta regenerująca , dieta dukana ptasie mleczko , dieta proteinowa faza pierwsza , zupa prezydencka dieta , metanabol dieta , dieta bez jedzenia , modna dieta ,


aleksandra kwaśniewska dieta   biegunka dzieci dieta   dieta żeby zajść w ciążę   dieta dla bokserów   refluks żołądka dieta   dieta kulturystyczna   sól dieta   dieta z allegro   dieta 1300 kalorii   dieta dla biegających   dieta szybko schudnij   dieta makaronowa   dieta 12 dniowa   dieta proteinowa a karmienie piersią   najszybsza dieta   dieta francuska przepisy dukana dieta dukana   dukan dieta faza 1   dieta dla tancerzy   dieta z zielona herbata   jadłospis dieta proteinowa   karmienie piersią a dieta matki   dieta obliczanie   dieta hipoglikemia   dieta dla królika miniaturki   dieta mamy karmiącej przy skazie białkowej   dieta przed zabiegiem   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt