Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i daje szansę na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie dok ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Przeprowadził on podziału ż ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest wiele teraz należy zdecydować się jaki mo ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księży ...
Komentarzy : 5


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak wskazuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody straty wagi należy się ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, c ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likw ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bo ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Jednakże ilość przyjmowanych kalorii powinna by również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny etap diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Zobrazowanie realnej liczby spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta polskich gwiazd


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody straty wagi jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą tejże metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka powinna przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się zapisanym rygorom diety. Leczenie dietą dr Budwig ma trwać do ogólnego ozdrowienia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Musimy przyjąć że ta niebywała zmiana rodzaju żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy zauważalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należało by jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my stracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w stracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest zarówno wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co posiadamy ochotę, jednak mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się ogromnym atakom jedzenia i tycia. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach tejże diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość Aby zrealizować tenże wynik musimy unikać takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale troszeczkę by się przydało czy ta dieta działa.

maniacy dieta jest ekstra stosuje i nawet głodna nie jestem

Co wy tam uważacie o takich dietach jest cudowna, jestem zadowolona bo widzę rezultaty i to bardzo dobre.

bardzo mnie ciekawią opinie na temat tej diety, mam ja w planach

zaczynam od czwartku, to już zaplanowane!!!!!!!

Dieta mi odpowiada bardzo znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

Dieta ekstra polecam. Stosowałam ją i pomogła.

od jutra tez chce zaczac z tego co znalazłam to świetna metoda odchudzaniaTagi : dieta w walce z nowotworem , dieta na warzywach i owocach , dieta płatki , dieta z kaloriami , dieta przy schorzeniach wątroby , dieta jeden posiłek dziennie , dieta bezjajeczna i bezmleczna , dieta po złamaniu , plan treningowy dieta , dieta garści , dieta trzynastodniowa przepis , dieta zero , sb dieta , dieta niskobiałkowa dla psa , dieta insulinowa , dieta dla kulturysty 90 kg , zbilansowana dieta masowa , dieta przed ciążą , dieta motyla , miażdżyca dieta , dieta szybka utrata wagi , dieta białkowa schudłam , batonik musli dieta ,


dieta 13 lat   dieta enzymatyczna   dieta na zawołanie za darmo   dieta kataboliczna   dieta dukana pierwsza faza przepisy   dieta szokowa   dieta dla 20   dieta sześciolatka   dieta proteinowa minusy   śniadanie dieta dukana   dieta proteinowa przepisy placki   dieta 2   dieta jogurtowa schudłam   dieta 10000 kalorii   dieta na jelita   menu dieta south beach   dieta jessica biel   dieta grupy b rh+   dieta na 3 tyg   dieta na wzdęcia brzucha   dieta dla włosów   dieta jaki chleb   dieta niemowlaka ze skazą   dieta w kulturystyce   dieta uboga w fenyloalaninę   detoks dieta   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt