Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Andersona
Autorem diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzegani ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Prezentowana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Decydując się na te ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podpowiada nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania należy się poza owocami i piec ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig zależy od pełnego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinn ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta m ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodó ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem ...
Komentarzy : 4


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Diet ...
Komentarzy : 5


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i tró ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii powinna by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeżeli posiadasz pracę siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności lekko ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem masy ciała, pozwalającym na określenie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie prawidłowej wielkości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta płaskiego brzucha jadłospis


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się niepohamowanym atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach zaprezentowanej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania pozwala na łagodniejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co posiadamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem prezentowanej metody straty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W zakresie jego diety możemy sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka jest obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na przestrzeganiu wielkości kalorii zwłaszcza późnymi porami także na nie kojarzeniu pewnych produktów ze sobą. 

Należy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Dodatkowo musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez złe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Stosując tą dietę musimy przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obrębie całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 małych posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia spożywajmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

To fantastyczna metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

Dieta jest odlotowa... po prostu rewelacja!!! próbowa?em niedawno

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest ekstra naprawdę chce zrzucić zbędny tłuszczyk. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

lubie takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

Jedyna dieta którą musze wnieść do mojej kolekcji.

muszę przyznać, że ta dieta działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

STOSUJE OD PONIEDZIAŁKU JEST ŚWIETNA !!!!!!!

dieta jest bomba, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.Tagi : dieta makrobiotyczna jadłospis , dieta dla osób z nadkwasotą , dieta atkinsa a alkohol , dieta melonowa , kafeteria francuska dieta , polip żołądka dieta , dieta proteinowa a zakwaszenie organizmu , blog dieta , dieta mamy karmiącej noworodka , dieta szybko odchudzająca , dieta wysokobiałkowa produkty , dieta mm faza i , dieta bez węglowodanów jadłospis , dieta dla siedmiomiesięcznego dziecka , dieta jakościowa , dieta na 3 tyg , dieta plaż południa etap 1 , dieta w 5 miesiącu ciąży , dieta nieprawidłowa , mięso a dieta , dieta mamy , dieta money , dieta usuwająca toksyny z organizmu ,


dieta antycholesterolowa przepisy   dieta antydepresyjna   dieta matki dziecka z kolką   dieta kwaśniewskiego   dieta na płaski brzuch dla mężczyzn   dieta przy nadmiarze potasu   dieta dr. gersona   dieta gersona przepisy   dieta demi moore   dieta stwórcy   dieta garściowa kafeteria   kulturystyka dieta na mase   budowanie masy mięśniowej dieta   grupa krwi a dieta a   dieta lekka   dieta na rzezbe sfd   dieta 2800 kcal   dieta grejfrutowa przepis   hardgainer dieta   dieta stawka 2009   dieta refluks żółciowy   dieta wg dukana   dieta dukana desery   dieta do grupy krwi 0   dieta niskokaloryczna jadłospis   dieta dwudziestodniowa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt