Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zapre ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik mamy zadanie szczegółowo stosować ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Isto ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele s ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na licze ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po bajpasachDieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie ukazanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość stracić osiągnąć prezentowany wynik musimy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierze na liczeniu wielkości kalorii w szczególności późnymi porami także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Ważne jest by: 
- od północy do 12.00 spożywać owoce i soki z nich wyciśnięte
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Istotnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób utraty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w pozostałe dni należy przyjmować połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach tejże diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i bardzo obfitych posiłków, a także jedzenie pokarmów mocno gorących lub zbyt zimnych. Ta dieta ma na celu obniżenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie macie możliwości pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański uczony William Howard Haya. Dokonał on rozdział pożywienia na wyroby białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety możemy sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Co więcej przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Między produktami obfitującymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

moim zdaniem jest to zajebista metoda dochudzania

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest cudowna, będę informowała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

doskonała dieta !!!! przestrzegajcie, wtedy będzie działać.

ekstra, już kiedyś ją przechodziłam i straciłam 4 kg przez tydzien

pragnę napisać, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co jemy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

godna uwagi dieta, stosowalam mnóstwo zawsze ze zdumiewaj?cym rezultatem

doskonała

Jedyna dieta którą chcę wnieść do ulubionej kolekcji.Tagi : dieta dla niskociśnieniowców , dieta dla maturzystów , dieta bez efektu yoyo , dieta foremniak , dieta po łacinie , dieta na przybranie masy wagi , dieta proteinowa jogurty owocowe , dieta oszczędzająca wątrobę , dieta kulturystów , dieta dobra dla oczu , dieta przy raku jelita , dieta dla zdrowych zębów , dieta po 1 roku , dieta dukana przepisy fazy uderzeniowej , szwedzka dieta , dieta sibutramina , dieta na mase waga 80 kg , dieta dla grupy krwi o rh+ , dieta tosty , dieta 13 lat , dieta zellweger , dieta norweska kg , dieta kisiel ,


dieta z kiwi   dieta mam karmiących piersią   protal dieta   dieta lagerfelda   dieta proteinowa lista produktów   dieta ruch   dieta śródziemnomorska książka   dieta na dne   pierre duncan dieta   dieta omlet   dieta bez śledziony   dieta jajeczna 5 dni   dieta płynna efekty   dieta wg dr dukana   lista zakupów dieta proteinowa   dieta zapobiegająca cukrzycy   dieta opodatkowana   metypred a dieta   dieta obniżająca cukier   dieta do włoch   dieta szybka i skuteczna   dieta przybranie na wadze   dieta 5 elementów   jaka dieta przy podwyższonym cholesterolu   grupa krwi 0 a dieta   darmowa dieta odchudzanie na zawołanie   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt