Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na zapre ...
Komentarzy : 5


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik mamy zadanie szczegółowo stosować ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej meto ...
Komentarzy : 5


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Isto ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podpowiada nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być bardzo ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele s ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na licze ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką potrzebuje nasz organizm idzie wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością miarę spożywanych kalorii powinna również być uzależniona od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy masz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała mierzonej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże mozolny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta po bajpasach


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym zaleceniom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do pełnego wyleczenia. Zakłada się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Musimy przyjąć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, mimo tego iż wyniki mają prawo być zauważalne w niezwykle szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o zwykłej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest mocno efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na zwiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Musimy raz w miesiącu pamiętać o zastosowaniu tej metody na stracenie zbędnych kilogramów. W momencie jakichkolwiek zaburzeń kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się jedynie od piątku do niedzieli, w reszcie dni należy spożywać połowę z tego co na co dzień jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na wadze, gdy wstaniemy rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na wyraźne efekty w stracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta obejmuje 13 dni i daje szansę na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by zdobyć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak aby ustrzec się niepohamowanym atakom łakomstwa i tycia. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda zezwala na łagodniejsze przyswajanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy przyjmować to na co mamy ochotę, jednakże musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Opisana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez złe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie potraw mocno gorących lub bardzo zimnych. Ta metoda ma na celu zmniejszenie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym organizmie.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

to niesamowita metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest odlotowa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

ja zaczęłam od dziś. jest znakomita oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

ja stosowałąm tą metodę odchudzania byłą ona moją pierwszą i uważam że jest super chociaż trochę podjadałam :P

muszę przyznać, że ta metoda odchudzania działa:-/ uważajmy na to co spożywamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Dieta przypadła mi do gustu bardzo fajna można stwierdzić najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie cudowna

No, ja dziś siódmy dzień. Można powiedzieć nieźle sobie radzę. Dosyć niezła dieta.

Gdzie mam szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona naprawdę działa ?Tagi : dieta danuty stenki , dieta pl , dieta 7-miesięcznego dziecka , dieta montiniaka , dieta zgodna z kolorem oczu , dieta khloe kardashian , dieta 5-miesięcznego dziecka , dieta po kamieniach , dieta z bananami , nadwrażliwość żołądka dieta , dieta lamblie , dieta budująca mięśnie , dieta proteinowa wołowina , tygodniowa dieta odchudzająca , dieta dla 60 kg , dieta lutza , dieta marskość wątroby , miód dieta , jaka dieta po udarze , zdrowie a dieta , dieta na prostate , najlepsza dieta odchudzająca , mięta dieta ,


dieta z kiwi   dieta mam karmiących piersią   protal dieta   dieta lagerfelda   dieta proteinowa lista produktów   dieta ruch   dieta śródziemnomorska książka   dieta na dne   pierre duncan dieta   dieta omlet   dieta bez śledziony   dieta jajeczna 5 dni   dieta płynna efekty   dieta wg dr dukana   lista zakupów dieta proteinowa   dieta zapobiegająca cukrzycy   dieta opodatkowana   metypred a dieta   dieta obniżająca cukier   dieta do włoch   dieta szybka i skuteczna   dieta przybranie na wadze   dieta 5 elementów   jaka dieta przy podwyższonym cholesterolu   grupa krwi 0 a dieta   darmowa dieta odchudzanie na zawołanie   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt