Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisan ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwi ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele skła ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału poży ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierz ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną il ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Na ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy marskości wątrobyDieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę musimy przestrzegać dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie obniżać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w wysokim stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyzdrowienia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniku objawów choroby. Trzeba zrozumieć że ta mocna zmiana rodzaju odżywiania nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty mają prawo być dostarzegalne w niebywale szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest bardzo dużo. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania możemy nawet 5 kg miesięcznie. By osiągnąć prezentowany wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów mocno gorących lub zbyt zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za podwyższony poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Opisana dieta trwa 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik musimy dokładnie przestrzegać jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Nie zapominajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

zaczynam od wtorku, to już postanowione!!!!!!!

czy ta dieta jest skuteczna.

zastosowałam tą dietę i pragnę stwierdzić że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać zaskakujące rezultaty

Gdzie tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

pragnę stwierdzić, że ta metoda straty wagi działa:-/ uważajmy na to co zjadamy a przekonacie się że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

dieta jest odlotowa, można uzyskać bardzo ekstremalne efekty.

Jedyna dieta którą musze wnieść do ulubionej kolekcji.

ludzie dieta jest super stosuje i nawet głodna nie jestemTagi : dieta niefizjologiczna , dieta przy trójglicerydach , dieta kulturystyczna na masę , grzegorz król dieta , dieta na grupe krwi a , dorota zawadzka dieta , dieta bez miedzi , tania szybka dieta , dieta przy problemach żołądkowych , pytanie na śniadanie dieta , dieta przed i po treningu , mleko w proszku odtłuszczone dieta , dieta wegetariańska , sfd dieta kopenhaska , dieta proteinowa zakwaszenie organizmu , dieta lutza przepisy , surimi dieta , dobra dieta w ciąży , antybiotyki i dieta , dieta w kamienicy żółciowej , dieta bezglutenowa u dzieci , jaka dieta na dziewczynke , dieta turbo na czym polega ,


dieta 5 kg   dieta dr. perricone   rotawirus dieta   dieta yin yang   dieta na zaparcia w ciąży   dieta białkowa zagrożenia   dieta w miesiąc   dieta pomelo   dieta sprawdzona   wyjazd służbowy dieta 2009   dieta proteinowa przepisy faza 1   sos sojowy dieta   dieta ketogeniczna efekty   nowotwór jelita grubego dieta   dieta w cukrzycy ciążowej   dieta przy zapaleniu wyrostka   jaka dieta przy mononukleozie   owrzodzenie żołądka dieta   dieta ajurweda   dieta na mocne paznokcie   dieta śródziemnomorska składniki   dieta kreteńska   dieta płaskiego brzucha opinie   dieta 1000 kcal jadłospis   dieta bez konserwantów   dieta po pierwszym roku życia   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt