Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Decydując się na opisan ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się zapisanym wskazówką diety. Terapia dietą dr Budwi ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest bogata w zbyt wiele skła ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody utraty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału poży ...
Komentarzy : 5


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona w głównej mierz ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem ...
Komentarzy : 3


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta utraty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z ogromną il ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Na ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm idzie wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie miarę przyjmowanych kalorii powinna również być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz posadę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, pozwalającym na zdefiniowanie czy posiadasz odpowiednią wagę. Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia normalną wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces diety napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy marskości wątroby


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Przykładowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy możliwość nawet 5 kg miesięcznie. By zrealizować tenże wynik należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

W zamian ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele produktów odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni przestrzegać dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Co więcej obowiązkowym jest wpisanie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz należy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niezwykle prosta do zrobienia i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się niepohamowanym napadom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, powstałych poprzez niedbałe nawyki żywieniowe: jedzenie w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także spożywanie pokarmów mocno gorących lub zbyt zimnych. Ta dieta ma na celu zminimalizowanie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym ciele.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność straty wagi ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach prezentowanej metody nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta metoda pozwala na łagodniejsze przyswajanie pożywienia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również nie stosowanie soli oraz słodyczy.

zaprezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania daje nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Wybierając tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest zdecydować się na ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na wadze, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach tejże metody straty wagi należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niebywale efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

maniacy dieta jest w dechę stosuje i nawet głodna nie jestem

metoda odchudzania jest skuteczna.

Ja tak naprawdę nie chcę wiele schudnąć, ale nieco by się przydało czy ta dieta działa.

ja stosowałąm tą dietę byłą ona moją pierwszą i sądzę że jest bombowa chociaż trochę podjadałam :P

lubie takie diety zaraz ja przetestuje ciekawe czy uda mi sie na niej schudnąć xDxD

To zajebista metoda straty zbędnych kilogramów A mówią, że taka nie istnieje.

jestem ciekawa ile uda się schudnąć

to fenomenalna dieta polecam ją naprawdę jest spoko mój mąż zrobił sobie taką dietę.Tagi : dieta kwas foliowy , dieta w otyłości , dieta ziemniaczana w niewydolności nerek , sok dieta , dieta tyry banks , biegunka i dieta , dieta karkówka i pomidor , dieta tygodniowa forum , dieta proteinowa pierre dukan , dieta bezwęglowodanowa co jeść , dieta przy niedoczynności tarczycy , dieta dla krwi b , dieta rozdzielna dr.haya , dieta w biegunkach , dieta 5 żywiołów , shangri-la dieta , dieta 500 kalorii , dieta wyrostek robaczkowy , dieta dukana nutella , paradontoza dieta , dieta dla osób uczących się , dieta 6 posiłków , dieta na nadciśnienie tętnicze ,


dieta 5 kg   dieta dr. perricone   rotawirus dieta   dieta yin yang   dieta na zaparcia w ciąży   dieta białkowa zagrożenia   dieta w miesiąc   dieta pomelo   dieta sprawdzona   wyjazd służbowy dieta 2009   dieta proteinowa przepisy faza 1   sos sojowy dieta   dieta ketogeniczna efekty   nowotwór jelita grubego dieta   dieta w cukrzycy ciążowej   dieta przy zapaleniu wyrostka   jaka dieta przy mononukleozie   owrzodzenie żołądka dieta   dieta ajurweda   dieta na mocne paznokcie   dieta śródziemnomorska składniki   dieta kreteńska   dieta płaskiego brzucha opinie   dieta 1000 kcal jadłospis   dieta bez konserwantów   dieta po pierwszym roku życia   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt