Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi p ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą opisanej metody utraty niepotrzebnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział p ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest polecana przede wszystkim u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi mimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. Ta met ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety pochodzi od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej met ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i ...
Komentarzy : 3


Dieta szwedzka
Opisana dieta obejmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik musimy szczegóło ...
Komentarzy : 4


Dieta mleczna
Ten sposób straty zbędnych kilogramów jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, mio ...
Komentarzy : 4


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest obfita w zbyt w ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Wielkość kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm da się wskazać za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia ilość przyjętych kalorii powinna by również zależeć od rodzaju pracy oraz aktywności fizycznej. Kiedy masz zajęcie siedzące, dziennie możesz spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę możesz zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najefektywniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest parametrem wagi ciała, dającym możliwość na wyznaczenie czy posiadasz właściwą wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Określenie realnej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy naświetlaniachDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by ustrzec się wielkim atakom jedzenia i przybierania na masie. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Ukazana dieta trwa 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten niesamowity wynik mamy zadanie dokładnie stosować jej plan. W żadnym wypadku nie możemy zezwolić sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 rzetelnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest bardzo prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy stracić zrealizować założony cel mamy obowiązek zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach opisanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość spożywać to na co mamy ochotę, jednakże mamy obowiązek pamiętać o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest także unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody straty wagi przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając opisany sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest zdecydować się na ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się zwiększy, a my utracimy na masie, gdy wstaniemy rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zyskać idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób straty wagi jest w dużej mierze przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Ważne jest raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na zrzucenie zbędnych tłuszczy. W momencie problemów kończymy ją po 10 dniach. Ukazaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie spożywamy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach prezentowanej diety musimy przyjmować mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego lekkiego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

pragnę napisać, że ta metoda odchudzania przynosi rezultaty:-/ uważajmy na to co jemy a zobaczycie że będzie dobrze o i przede wszystkim samokontroli :)

Gdzie mogę znaleźć tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

obywatele dieta jest świetna stosuje i nawet głodna nie jestem

naprawdę znakomita, dieta

Hej. Dzisiaj już 9 dzień jest odlotowa działa bez problemu

metoda jest kapitalna, można uzyskać bardzo zadowalające efekty.

zastosowałam tą dietę i chcę przyznać że jak na tak surowe wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać zaskakujące efekty

witajcie kobitki. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest fantastyczna naprawdę muszę stracić parę kilo. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!Tagi : dieta usuwająca toksyny z organizmu , dieta w reumatoidalnym zapaleniu stawów , moja dieta forum , dieta w trądziku różowatym , dieta grypa żołądkowa , dieta przy problemach z jelitami , wrażliwy żołądek dieta , dieta zakrzepica , kiedy nie przysługuje dieta , bałwania dieta , dieta na zimę , odpowiednia dieta do grupy krwi , dieta 1000 efekty , ile wynosi dieta poselska , dieta a papierosy , strażnicy wagi dieta , pierwszy trymestr ciąży dieta , dieta dla królika , dieta a biegunka , dieta niskokaloryczna menu , dieta proteinowa francuska , dieta dla zdrowej skory , karmienie piersią a dieta ,


dąbrowska dieta   barf dieta   dieta na mase szkola   kotlety sojowe a dieta   dieta od 4 miesiąca   pomelo dieta   dieta kasi zielińskiej   dieta dukana faza iii   niedobór żelaza u dzieci dieta   dieta kebab   dieta fosforanowa   dieta proteinowa druga faza   hipoglikemia dieta   dieta dla piłkarza   menopauza i dieta   dieta kopenhadzka dla wegetarian   dieta na dobre samopoczucie   dieta sfd masa   dieta regulacyjna   dania z warzyw dieta   dieta anety kręglickiej   ryż a dieta   dieta dla tarczycy   dieta na tyłek   dieta norweska przepisy   dieta 2 tyg   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt