Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być bardzo ostrożnym, gdyż ta metoda utraty wagi nie jest bogata w zbyt wiele produktów ...
Komentarzy : 3


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o die ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisywanej metody straty niechcianych tłuszczyków jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on ro ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób st ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Is ...
Komentarzy : 3


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest nakazywana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrz ...
Komentarzy : 3


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest mnóstwo. Dieta ta ma za zadan ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Budwig
Wpływ na zdowie diety dr Budwig uzależniona jest od niebywałego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta metoda utraty wagi ma w głównej mierze na celu ograniczenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami ...
Komentarzy : 3NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką ma otrzymywać nasz organizm da się wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Niewątpliwie ilość przyjętych kalorii należała by również zależeć od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy posiadasz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem masy ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go przez podzielenie masy ciała zapisanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 daje znać o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza normalną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże trudny proces diety napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Zobrazowanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby wykonać orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy niskim ciśnieniu


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim zaleceniom diety. Terapia dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego ozdrowienia. Oblicza się, że jest to około 5 lat od wygaśnięcia śladów choroby. Jesteśmy zmuszeni zrozumieć że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to że efekty mają prawo być zauważalne w niebywale szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig posiada działanie ogromnie oczyszczająco więc nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyjmowanie jedzenia według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy spożywać to na co mamy ochotę, jednak musimy nie zapomnieć o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest także nie stosowanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie zezwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o jednakowej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znaczącym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi możemy stracić osiągnąć prezentowany cel należy zrezygnować z takich produktów jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca daje nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchudzania należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie pozwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, ważnym jest podjąć ćwiczenia, dzięki którym nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano sięgajmy po węglowodany, natomiast na późniejszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli podporządkujecie się do tych wytycznych, możecie liczyć na ogromne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierze na przestrzeganiu liczby kalorii nade wszystko wieczorem także na nie kojarzeniu określonych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 przyjmować owoce i soki z nich wytwarzane
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz trzeba wybrać jaki może być skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Pomysłodawcą opisanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwalać na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. W dodatku dozwolone są dwie przekąski na dzień. Między potrawami bogatymi w węglowodany i białka jest obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce zastosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Witam, ja także przechodziłam tą metodę straty wagi, stosowałam ją trzy lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakieefekty.

lubie takie diety zaraz ja wypróbuje ciekawe czy uda mi sie na niej stracić zbędne kilogramy xDxD

Moim zdaniem ta dieta jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

Gdzie mam szukać tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?

jest ciężko ale zrzuciłam juz 5kilo oby tak dalej, a dieta bombowa, polecam!!!

Dieta jest znakomita polecam :) jesli jesteś wytrwała

moim zdaniem jest to doskonała dieta

Dieta przypadła mi do gustu nawet dobra chyba najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!Tagi : dieta niskowęglowodanowa książka , hiperkaliemia dieta , dieta proteinowa dr pierre dukan ebook , dieta na ładną skórę , dieta a grupa krwi o , dieta obniżające poziom cukru , płodność mężczyzny dieta , afty dieta , silownia dieta na mase , dieta intuicyjna , dieta na święta , dieta na grupe krwi , atopowe zapalenie skóry dieta , dieta na 2700 kcal , dieta lekkostrawna menu , dieta niskotłuszczowa jadłospis , dieta dla biznesmena , dieta a grupa krwi przepisy , dieta lekkostrawna dla dzieci przepisy , dieta dla osób z grupą krwi b rh+ , dieta 10 dniowa kafeteria , dieta warzywna i owocowa , kiedy należy się dieta za delegację ,


dieta turbo instrukcja   dieta proteinowa faza i przepisy   dieta niemowląt przepisy   dieta wyniszczajaca   dieta odmładzająca   adriana lima dieta   dieta dla bulimiczki   dieta w boleriozie   forum dyskusyjne dieta matki karmiącej karmienie piersią   dieta 1000 kl   dieta dla 30 latki   efektywna dieta   dieta dietetyk   dieta soki warzywne   pytanie na śniadanie dieta   dieta orkiszowa   dieta z książki nie potrafię schudnąć   dieta a pieczywo   low carb dieta   karmienie piersią dieta przepisy   dieta dla osób z niedoczynnością tarczycy   dieta trzydniowa   dieta 2500 kcal   dieta za sms   dieta białkowa siłownia   dieta płynna jadłospis   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt