Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem ch ...
Komentarzy : 5


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam stratę zbędnych tłuszczy w obszarze całego ciała. Wybierając zaprezentowany sposób start ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeśli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Autorem tejże metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański lekarz William Howard Haya. Dokonał on rozdział żywności na p ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie tejże diety pochodzi od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej m ...
Komentarzy : 4


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość straty wagi ma przede wszystkim na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogr ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig wynika od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ...
Komentarzy : 5


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest wskazana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, ...
Komentarzy : 3


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy wybrać jaki jest ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Ilość kalorii jaką ma otrzymywać nasz układ pokarmowy można wyliczyć za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość przyjmowanych kalorii należała by również zależeć od rodzaju pracy oraz intensywności fizycznej. Gdy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego doboru zapotrzebowania kalorycznego powinniśmy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest współczynnikiem wagi ciała, dającym możliwość na określenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 ostrzega o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza idealną wagę.
- BMI powyżej 25 przedstawia występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 oznaczawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 przedstawia występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto zaczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno rozmyśla ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Ukazanie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy nieżycie jelitDieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście pozbycia sie tłuszczu mimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta metoda odchudzania zezwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość jeść to na co posiadamy chęć, jednak mamy obowiązek pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Ważnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Prezentowana dieta dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na sytuacje stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się niepohamowanym atakom łakomstwa i tycia. W tej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody rzucania zbędnych kilogramów spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Również musimy pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia nadwagi należy się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig zależy od niebywałego poddania się zapisanym rygorom diety. Lecznictwo dietą dr Budwig powinna trwać do ogólnego wyleczenia. Szacuje się, że ma to około 5 lat od wygaśnięcia oznak choroby. Trzeba zadecydować że ta ogromna zmiana rodzaju żywienia nie powinna być mniejsza niż dwa lata, zważywszy na to iż efekty są niekiedy zauważalne w bardzo szybkim czasie. Pamiętajmy dieta dr Budwig ma działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i pozwala na stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy zezwolić sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Ważnym jest by pić 2 litry wody dziennie. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, możemy je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisywanej metody utraty niepotrzebnych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Ponadto dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami obfitującymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa tejże diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie likwidacji nadwagi mamy możliwość stracić osiągnąć prezentowany wynik musimy unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale wskazane jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na większą porcję białka. W metodzie antycukrzycowej mamy obowiązek pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej diety nie przyjmujmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba wybrać jaki będzie skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę spalającą tłuszcz. Całość jest bardzo łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne produkty spożywcze.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Mocno mnie ciekawią opinie na temat tej diety, mam ja w planach

moim zdaniem jest to super metoda dochudzania

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie kapitalna

to zjawiskowa metoda straty wagi polecam ją naprawdę jest klawa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

jestem ciekawa jak dużo uda się schudnąć

W mojej opinii ta metoda odchudzania jest najznakomitsza wytrwam do końca ! tego życze i Wam POWODZENIA!

Jestem zdenerwowana i podłamana! Ta dieta nie działa!!!

Ogólnie rzecz sumując kolejna dieta z serii warto wypróbowaćTagi : dieta dla wrzodowców dwunastnicy , dieta po kolonoskopii , slim fast dieta , dieta doktora pape , sterydy a dieta , dieta na płaski brzuch , dieta kopenhaska zdrowe forum , dieta barf dla psa , dieta a cera , pokrzywka dieta , dieta przed badaniem kolonoskopi , rzeźba dieta , dieta obiad przepisy , dieta w raku żołądka , dieta 1000 kalorii przykładowe menu , dieta muchy , trądzik a dieta , dieta proteinowa placki otrębowe , www dieta pl , program dieta 4 , dieta laktoowowegetariańska , dieta bez mąki , dieta jajka i grejfrut ,


dieta wady zalety   migdały dieta   dieta 2000 kalorii   zimowa dieta odchudzająca   dieta amerykańskich astronautów   turbo dieta przepisy   prostata dieta   dieta długowiecznych   dieta 1600 kalorii   dieta na przytycie   dieta lekkostrawna wyrostek   dieta nowotwór   najgorsza dieta   dieta płaskiego brzucha chomikuj   dieta nieżyt żołądka   dieta fosforowa   dieta kapuściana przepis   dieta przy niedoborze żelaza   dieta rumunia   dieta trzy posiłki   dieta 3 minutowa   wrzodowe zapalenie jelita grubego dieta   dieta rosati   dieta karella   ile wynosi dieta kierowcy   dieta na nabranie masy   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt