Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pot ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem chol ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitując ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi powinno ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim n ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zapr ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii powinna również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy nowotworachDieta Hollywoodzka
Podejmując dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niebywale ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele składników odżywczych. Rozpoczynając tą dietę musimy respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by szybko nie zmniejszać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie zrzucenia wagi pomimo, iż sięgaliście po różnorakie diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta pozwala na lżejsze przyswajanie produktów według naturalnego rytmu. W ramach diety księżycowej mamy możliwość przyjmować to na co mamy chęć, jednak musimy nie zapomnieć o określonym limicie kalorii (1000 przez około 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten rewelacyjny wynik należy dokładnie stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na przyjmowanie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upłynięciu 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest jednocześnie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu grozi miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę odchudzania mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest ogromna liczba teraz musimy zdecydować się jaki może być skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Ogólnie na czasie uważa się za najskuteczniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niezwykle łatwa do przygotowania i zawiera jedynie naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim skierowany dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bulionem z warzyw. Należy raz w miesiącu pamiętać o realizacji tej metody na stracenie zbędnych tłuszczy. W przypadku problemów przerywamy ją po 10 dniach. Prezentowaną dietę stosuje się tylko od piątku do niedzieli, w reszcie dni mamy obowiązek spożywać połowę z tego co normalnie jemy i unikać ciast wysokokalorycznych i tłustych mięs. W ramach ukazanej diety należy jeść mleczny posiłek na obiad (od poniedziałku do czwartku) np. 250g białego chudego mleka z 2 łyżeczkami miodu i jogurtem naturalnym.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Prezentowana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest przede wszystkim do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania przyjmować owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto powinniśmy pamiętać o wyrzuceniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy także by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Przykładowy jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się niepohamowanym napadom łakomstwa i przybierania na masie. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak skomponowane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Zaprezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody odchudzania powinno się poza owocami i pieczywem przyjmować jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o nikłej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma w głównej mierze na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: posiłków z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w wyznaczonych porach.

W ramach opisanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Ta dieta jest zdumiewająco zrobiona. Odchudzam się na niej już półtora tygodnia.

zastosowałam tą dietę i chcę stwierdzić że jak na tak sztywne wytyczne udało mi się na niej przetrwać jakiś czas i zyskać zaskakujące efekty

Pomóżcie jest skuteczna.

zaczynam od poniedziałku, to już zaplanowane!!!!!!!

Dieta mi się spodobała nawet znakomita można powiedzieć najlepsza jaką do tej pory stosowałam. Polecam każdemu!

ja wypróbowałam tą dietę byłą ona moją pierwszą i uważam że jest godna uwagi chociaż trochę podjadałam :P

to wspaniała dieta polecam ją naprawdę jest klawa mój mąż zrobił sobie taką dietę.

to jest najznakomitsza dieta rezultat utrzymał się mniej więcej dwa lataTagi : dieta kopenhaska blog , dieta na odbudowę chrząstki stawowej , dieta na rzezbe 100kg , dieta dla a rh+ , dobra dieta na płaski brzuch , dieta niskokaloryczna cholesterol , dieta niemowląt , super dieta na mase , dieta wysokoenergetyczna jadłospis , dieta kilkudniowa , dieta na mase endomorfik , dieta ludzi pierwotnych , dieta dukan opinie , dieta oparta na jajkach , śledzie dieta , dieta odtruwająca , bogatoresztkowa dieta , dieta w zapaleniu dwunastnicy , wybielanie zębów dieta , dieta na sylwetke , dieta kopenhaska+forum , kasza orkiszowa dieta , dieta bez łączenia ,


dieta śniadanie   kominek dieta   dieta zgodna z grupą krwi rh+   dieta dla alergika   dieta trądzik   dieta na surowo przepisy   dieta zatrucie   dieta bez białka mleka krowiego   dieta białkowa zagrożenia   ostry nieżyt żołądka dieta   prosta dieta na płaski brzuch   dieta gwiazd thermacuts   dieta majów   dieta proteinowa posiłki   dieta bulionowa   dieta 1200 kalorii przepisy   tłusta dieta   dieta na mase 110kg   dieta przy leczeniu sterydami   dieta grejfrut   dieta download   dieta 12 dni   dieta ketoza   dieta optymalna   dieta w helicobacter pylori   dieta bez ziemniaków i pieczywa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt