Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta metoda odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: pot ...
Komentarzy : 3


Dieta dr Haya
Twórcą tejże metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański uczony William Howard Haya. Przeprowadził on podziału jedzenia ...
Komentarzy : 3


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 3


Dieta mleczna
Ten sposób odchudzania jest przede wszystkim przeznaczony dla tych, którzy przepadają za mlekiem, kakaem, miodem, czy też bu ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest jednocześnie idealnym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z dużym poziomem chol ...
Komentarzy : 3


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, ponieważ ta metoda chudnięcia nie jest obfitując ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Skuteczność zdrowotna diety dr Budwig bierze się od pełnego poddania się omówionym wskazówką diety. Lecznictwo dietą dr Budwig ma ...
Komentarzy : 4


Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa, jak podkreśla nazwa, opiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody straty wagi powinno ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest lekarz z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona przede wszystkim n ...
Komentarzy : 3


Dieta odchudzająca
Dieta odchudzająca zapewnia nam utratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na zapr ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz układ pokarmowy da się wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Naturalnie ilość spożywanych kalorii powinna również zależeć od miejsca pracy oraz aktywności fizycznej. Jeżeli posiadasz zajęcie siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W ewentualności umiarkowanie ciężkiej pracę masz możliwość zjeść około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jeśli twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne potrzeby na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najlepszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego należy skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są podane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, umożliwiającym określenie czy posiadasz właściwą wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 przedstawia idealną wagę.
- BMI powyżej 25 oznacza występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 prezentuje występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która zaczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub ćwiczeń. Ukazanie prawidłowej ilości spalanych kalorii jest niezwykle ciezkie, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby przedstawić orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta przy nowotworach


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak sygnalizuje nazwa, bazuje na jogurtach. W ramach ukazanej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o zaniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta szwedzka
Prezentowana dieta zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by osiągnąć ten wspaniały efekt musimy szczegółowo przestrzegać jej jadłospisu. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na picie alkoholu ani słodyczy. Istotnym jest by przyjmować 2 litry wody na dzień. Jeśli przeprowadzimy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po okresie 12 miesięcy. Orientacyjny jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wszyscy słyszeli o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest wiele teraz trzeba zdecydować się jaki będzie skuteczny sposób na odchudznie. Właściwie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do przygotowania i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z dużym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla osób, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Stosując tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Bazuje ona przede wszystkim na liczeniu liczby kalorii nade wszystko wieczorem także na nie łączeniu pewnych produktów ze sobą. 

Musimy przestrzegać by: 
- od północy do 12.00 jeść owoce i soki z nich wytworzone
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem opisanej metody utraty niechcianych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział żywności na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie pozwolić na trzy posiłki na dobe: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Poza tym przyzwalane są dwie przekąski na dzień. Pomiędzy produktami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek przeprowadzać co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta dieta odchudzania ma przede wszystkim na celu zredukowanie przyjmowania tłuszczy i węglowodanów: posiłków z ogromną ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na powiększoną porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w ustalonych porach.

W ramach opisanej metody nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Chcąc stosować dietę Hollywoodzką należy pamiętać by być niebywale ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfitująca w zbyt wiele składników odżywczych. Podejmując tą dietę jesteśmy zmuszeni respektować dzienną dawkę kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by drastycznie nie zmniejszać ich poziomu w naszym ciele, lecz możliwie stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na za zadanie wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać odpowiedni poziom serotoniny w organizmie tak by nie dać się wielkim atakom jedzenia i przybierania tkanki tłuszczowej. W opisywanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując jednocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. Aby posiłki były tak dobrane, ażeby sprawiły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana przede wszystkim u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodów jelita, wywołanych poprzez niedobre nawyki żywieniowe: spożywanie posiłków w pośpiechu i mocno obfitych posiłków, a także jedzenie potraw bardzo gorących lub mocno zimnych. Ta metoda ma na celu zbicie ilości substancji odpowiedzialnych za wyższy poziom soku żołądkowego w naszym żałądku.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Pozdrawiam, ja także wypróbowałam tą metodę odchudzania, stosowałam ją cztery lata temu i naprawdę bardzo sobie chwale. Nie jest lekko przyznaje ale jakierezultaty.

Ja jestem na 5 dniu tej diety i szczerze jest świetna, będę pisała o postępach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

super

A ja rozpoczęłam tą dietkę dzisiaj jak narazie doskonała

Co wy tam uważacie o tego typu dietach jest super, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to niezwykłe.

ja zaczęłam od dziś. jest super oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

jestem ciekawa jak dużo uda się schudnąć

Dieta bardzo dobra polecam. Stosowałam ją i pomogła.Tagi : dieta bezglutenowa przepisy kulinarne , dieta studniówkowa , dieta na śledzione , keira knightley dieta , kafeteria francuska dieta proteinowa , dieta grzybica pochwy , surowe jedzenie dieta , dieta dla ćwiczącego , grupa krwi dieta 0 , dieta a zmarszczki , dieta dla zapracowanych , dieta 14 dni , kebab a dieta , dieta dla osoby cwiczacej , mięso a dieta , kiedy nie przysługuje dieta , dieta optymalna a rak , dieta 900 , dieta dukana a karmienie piersią , dieta hunzów , dieta dr beck , paprykarz dieta , dieta z grupą krwi ,


dieta śniadanie   kominek dieta   dieta zgodna z grupą krwi rh+   dieta dla alergika   dieta trądzik   dieta na surowo przepisy   dieta zatrucie   dieta bez białka mleka krowiego   dieta białkowa zagrożenia   ostry nieżyt żołądka dieta   prosta dieta na płaski brzuch   dieta gwiazd thermacuts   dieta majów   dieta proteinowa posiłki   dieta bulionowa   dieta 1200 kalorii przepisy   tłusta dieta   dieta na mase 110kg   dieta przy leczeniu sterydami   dieta grejfrut   dieta download   dieta 12 dni   dieta ketoza   dieta optymalna   dieta w helicobacter pylori   dieta bez ziemniaków i pieczywa   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt