Jak Szybko Schudnąć
POPULARNE DIETY

Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma w głównej mierze na celu zmiejszenie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potr ...
Komentarzy : 4


Dieta księżycowa
Jeśli nie macie możliwości schudnąć mimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 4


Dieta dr Budwig
Efektywność diety dr Budwig uzależniona jest od drastycznego poddania się wszystkim wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna ...
Komentarzy : 4


Dieta odchudzająca
Przedstawiony sposób odchudzania zapewnia nam stratę tkanki tłuszczowej w obszarze całego ciała. Decydując się na opisany s ...
Komentarzy : 4


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. ...
Komentarzy : 3


Dieta jogurtowa
Opisana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach ukazanej metody straty wagi należy się poza owocami i pieczy ...
Komentarzy : 4


Dieta Andersona
Pomysłodawcą diety Andersona jest pracownik z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Opiera się ona w głównej mierz ...
Komentarzy : 5


Dieta Hollywoodzka
Wybierając dietę Hollywoodzką musimy pamiętać by być szczególnie ostrożnym, gdyż ta metoda odchudzania nie jest bogata w zbyt wiele skła ...
Komentarzy : 5


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na elementy stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ...
Komentarzy : 3


Dieta dla 30-latki
Ta dieta, jak wskazuje sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by ...
Komentarzy : 5NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką powinien otrzymać nasz organizm można wskazać za pomocą wzoru Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Z pewnością liczba spożywanych kalorii należała by również być uzależniona od sposobu pracy oraz intensywności fizycznej. Kiedy masz pracę siedzące, dziennie powinieneś spożyć dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku umiarkowanie ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja posada jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla prawidłowego doboru zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszelkie wartości są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wyznacznikiem wagi ciała, dającym możliwość na zdefiniowanie czy masz odpowiednią wagę. Oblicza się go przez podzielenie masy ciała prezentowanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podawanej w metrach.- BMI poniżej 20 informuje o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 oznacza prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 prezentujewystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Każdy kto rozpoczyna jakże mozolny proces odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia zająć lub ćwiczeń. Określenie rzetelnej wielkości spalanych kalorii jest bardzo trudne, ponieważ jak możemy sobie wyobrazić każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Postaraliśmy się jednak aby wykonać pokazową tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla nadciśnieniowców


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i umożliwia stracenie nawet do 20 kg. Jednak by zdobyć ten wspaniały wynik musimy szczegółowo stosować jej plan. Pamiętajmy nigdy nie możemy pozwalać sobie na spożywanie alkoholu ani słodyczy. Znaczącym jest by pić 2 litry wody na dzień. Jeśli wykonamy 13 pełnych dni kuracji, mamy możliwość je powtórzyć dopiero po upływie 12 miesięcy. Wzorcowy jadłospis DZIEŃ 1 ...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak podkreśla nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia nadwagi powinno się poza owocami i pieczywem spożywać jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o standardowej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest niezwykle efektywna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie odchudzania mamy szansę zrzucić zrealizować założony cel musimy zrezygnować z takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest spożywać: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu uodpornić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym jest duża liczba. Dieta ta ma za zadanie zapewniać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby nie dać się wielkim atakom łakomstwa i tycia. W tej diecie produkty spożywcze rozdziela się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie podział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak utworzone, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Ukazania dieta, jak podpowiada sama nazwa, adresowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania spożywać owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Równocześnie powinniśmy pamiętać o sklreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce stosowanie takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by pić na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta sposobność utraty wagi ma przede wszystkim na celu zredukowanie spożycia tłuszczy i węglowodanów: potraw z dużą ilością cukru i słodyczy. W zamian możemy sobie pozwolić na większą porcję białka. W diecie antycukrzycowej musimy pamiętać o takiej samej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach prezentowanej diety nie jedzmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta dr Haya
Autorem zaprezentowanej metody straty zbędnych tłuszczyków jest amerykański doktor William Howard Haya. Dokonał on podziału jedzenia na produkty białkowe, węglowodanowe i neutralne. W ramach jego diety mamy możliwosć sobie zezwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski na dzień. Między produktami bogatymi w węglowodany i białka istnieje obowiązek prowadzić co najmniej 4 godzinna przerwa.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Zaprezentowany sposób straty wagi jest zarówno idealnym rozwiązaniem dla osób, które to borykają się z złym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Wybierając tą metodę zrzucania zbędnych kilogramów mamy obowiązek przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki jest skuteczny sposób na zgubienie nadwagi. Powszechnie na czasie uważa się za najefektywniejszą dietę, zupę redukującą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta daje nam stratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób starty wagi należy m.in. pamiętać że w ciągu dnia możemy sobie zezwolić na jedynie 5-6 niewielkich posiłków, istotnym jest podjąć ćwiczenia, poprzez które nasza przemiana materii się powiększy, a my utracimy na masie, gdy budzimy się rano przyjmujmy węglowodany, natomiast na dalszym etapie dnia przyjmujmy białka. Jeśli będziemy przestrzegać tych wytycznych, możecie liczyć na znaczne efekty w utracie masy i zdobyć idealną sylwetkę.
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

dziś mija mi drugi dzień diety, nawet ciężko, na razie nie zauważyłam znaczących zmian

Jestem wkurzona i załamana! Ta metoda nie działa!!!

witajcie dziewczyny. dzisiaj mój kolejny dzień, jak narazie jest kapitalna naprawdę pragnę schudnąć. POZDRAWIAM !!! i POWODZENIA!!!

stosowałam dawno temu he wiem że to najlepsza dieta na świecie!!!

znakomite, już kiedyś ją stosowałam i schudłam 6 kg przez tydzien

ja zaczęłam od dziś. jest zdumiewająca oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

Dieta klawa polecam. Stosowałam ją i pomogła.

Gdzie odnajde tą dietę? powie mi ktoś czy ona faktycznie działa ?Tagi : dieta do in vitro , dieta wyrostek , menu dieta kopenhaska , dieta wysokokaloryczna jadłospis , marta żmuda trzebiatowska dieta , jajka a dieta , najgorsza dieta , dieta aby przybrac na masie , jennifer lopez dieta , dieta niskowęglowodanowa forum , ostre zapalenie żołądka dieta , dieta oparta na proteinach , dieta proteinowa karmienie piersią , dieta wątrobowa jadłospis , trening i dieta na mase , dieta przy rotawirusie , basen dieta , dieta białkowa przykład , dieta syrop klonowy cytryna , zdrowa dieta forum , makaron dieta , nadwrażliwość jelita dieta , dieta przytycie ,


dieta na bóle stawów   dieta na mase 45 kg   dieta dash   dieta senatorska   dieta południowa plaża   turbo dieta   dieta białkowa przepisy   jaka dieta do 6 weidera   dieta arh+   dieta w pierwszych dniach po porodzie   wódka a dieta   dieta po operacji tarczycy   dieta zgodna z grupą krwi b rh+   nadpłytkowość dieta   kolka u niemowląt a dieta matki   dieta po laparotomii   dieta grejfrutowa jadłospis   dieta montignac forum   darmowy test dieta   bułka dieta   dieta 1000 przepisy   refluks a dieta   niemowle 9 miesięcy dieta   dieta proteinowa wino   dieta przy grupie krwi 0   dieta białko   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt