Jak Szybko Schudnąć

POPULARNE DIETY

Dieta antywrzodowa
Dieta antywrzodowa jest preferowana w głównej mierze u osób dotkniętych z powodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy or ...
Komentarzy : 5


Dieta księżycowa
Jeżeli nie mogliście schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas pomyśleć o diecie księżycowej. ...
Komentarzy : 5


Dieta odchudzająca
Ukazana dieta gwarantuje nam utratę zbędnych tłuszczy w obrębie całego ciała. Decydując się na tenże sposób odchu ...
Komentarzy : 4


Dieta niskocholesterowa
Dieta niskocholesterowa jest równocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z złym poziomem cholesterolu i trójgl ...
Komentarzy : 4


Dieta szwedzka
Dieta szwedzka zajmuje 13 dni i pozwala na zrzucenie nawet do 20 kg. Jednakże by osiągnąć ten wspaniały wynik mamy zadanie ...
Komentarzy : 3


Dieta Andersona
Twórcą diety Andersona jest dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N. Anderson. Polega ona przede wszystkim na przes ...
Komentarzy : 4


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, skierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. ...
Komentarzy : 5


Dieta Kwaśniewskiego
Nazwa opisywanej diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie ...
Komentarzy : 5


Dieta dr Haya
Twórcą prezentowanej metody straty niechcianych kilogramów jest amerykański doktor William Howard Haya. Przeprowadził on rozdział pożywienia ...
Komentarzy : 5


Dieta cud
Każdy słyszał o diecie cud. Czy, aby napewno jest taka dieta. Sposobów na odchudzanie jest duża liczba teraz musimy wybrać jaki je ...
Komentarzy : 4NORMY KALORII

Liczba kalorii jaką potrzebuje nasz układ pokarmowy można wyznaczyć za pomocą równania Harrisa i Benedicta:

Kobiety [kcal/dobę] = 665,1+ 9,56M + 1,85H – 4,68L

Mężczyźni [kcal/dobę] = 66,47 + 13,7M + 5H – 6,76L

Gdzie:
M – masa ciała (w kg);
H – wzrost (w cm);
L – wiek (w latach)

Bez wątpienia miarę przyjętych kalorii należała by także być uzależniona od miejsca pracy oraz intensywności fizycznej. Jeśli masz pracę siedzące, dziennie możesz zjeść dla kobiet około 2100-2300 kcal, dla mężczyzn 2400-2600 kcal. W przypadku lekko ciężkiej pracę możesz spożyć około 2400-2800 kcal dla kobiet i 2800-3200 kcal dla mężczyzn. Jednak gdy twoja praca jest ciążka fizycznie, dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla kobiet to 2900-3200 kcal, dla mężczyzn od 4000 - 4500 kcal. Dla najkorzystniejszego dobrania zapotrzebowania kalorycznego najlepiej skontaktować sie z lekarzem lub dietetykiem wszystkie informacje są prezentowane jedynie w celach informacyjnych.


BMI Wskaźnik masy ciała

BMI (ang. Body Mass Index) jest wskaźnikiem wagi ciała, pozwalającym na wyznaczenie czy posiadasz odpowiednią wagę. Wyznacza się go poprzez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości mierzonej w metrach.- BMI poniżej 20 upomina o niedowadze.
- BMI między 20 do 25 prezentuje prawidłową wagę.
- BMI powyżej 25 prezentuje występowanie nadwagi.
- BMI powyżej 30 przedstawiawystępowanie otyłości.
- BMI powyżej 40 oznacza występowanie bardzo dużej otyłości.


Liczba spalonych kalorii.

Osoba która rozpoczyna jakże trudny etap odchudzania napewno zastanawia się ile kalorii spala podczas wykonywanych przez siebie w ciągu dnia czynności lub innych wysiłków fizycznych. Określenie rzetelnej liczby spalanych kalorii jest bardzo ciezkie, ponieważ jak wiemy każdy człowiek jest inny i inaczej funkcjonuje. Dołożyliśmy starań jednak aby stworzyć orientacyjną tabelę liczby spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Aerobik 540 kcal
Bieg (4 min) 999 kcal
Ćwiczenia na siłownii 420 kcal
Czytanie 23 kcal
Czytanie głośno 160 kcal
Golf 240 kcal
Gotowanie 103 kcal
Gra w piłkę nożną 660 kcal
Intensywna gimnastyka 330 kcal
Jazda konna 640 kcal
Jazda na nartach 579 kcal
Jazda na rowerze 320 kcal
Jogging 420 kcal
Koszykówka 540 kcal
Lekka gimnastyka 220 kcal
Lekka praca biurowa 130 kcal
Leżenie, odpoczynek 70 kcal
Marszobieg 530 kcal
Mycie podłogi 220 kcal
Odkurzanie 160 kcal
Oglądanie TV 23 kcal
Ping-pong 290 kcal
Pływanie 440 kcal
Prasowanie 149 kcal
Prowadzenie samochodu 129 kcal
Robienie zakupów 310 kcal
Schodzenie ze schodów 369 kcal
Ścieranie kurzy 250 kcal
Siatkówka 460 kcal
Jazda na rolkach 408 kcal

Rezultaty wyszukiwania dla :

dieta dla osób z chorą wątrobąDieta kosmonautów
Dieta na stres ma na celu wzmocnić nasz organizm na zdarzenia stresujące, których to w życiu codziennym nie brakuje. Dieta ta ma za zadanie trzymać właściwy poziom serotoniny w ciele tak aby ustrzec się wielkim atakom jedzenia i tycia. W prezentowanej diecie produkty spożywcze składa się na, porcje białek, porcje węglowodanów oraz porcje tłuszczy. Stosując równocześnie rozdział na porcje owoców, warzyw, napojów. By posiłki były tak dobrane, ażeby rozbudziły wydzielanie serotoniny.
Czytaj więcej...


Dieta dla 30-latki
Opisana dieta, jak podpowiada sama nazwa, kierowana jest w głównej mierze do kobiet w wieku 30 lat lub po 30. Ważnym jest by w ramach tej metody odchudzania jeść owoce cytrusowe, i zielone warzywa. Ponadto mamy obowiązek pamiętać o wykreśleniu z naszego jadłospisu soli, a w jej miejsce umieszczeniu takich ziół jak: estragon, bazylia, kolendra. Pamiętajmy również by przyjmować na dzień minimum 2 litry wody mineralnej.

Orientacyjny jadłospis

ŚNIADANIE

1 szklanka soku z grejpfruta, omlet z ziołami ...
Czytaj więcej...


Dieta Hollywoodzka
Decydując się na dietę Hollywoodzką mamy pamiętać by być niezwykle ostrożnym, ponieważ ta metoda odchudzania nie jest obfita w zbyt wiele składników odżywczych. Stosując tą dietę musimy respektować dzienną ilość kalorii 1200 kcal; 1500 kcal. Jednakże ważne jest również by gwałtownie nie obniżać ich poziomu w naszym organizmie, lecz jak najbardziej stopniowo np. 200 kcal tygodniowo. Dodatkowo obligatoryjnym jest umieszczenie w naszym menu takich składników jak: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.
Czytaj więcej...


Dieta antycukrzycowa
Ta możliwość odchudzania ma przede wszystkim na celu zmiejszenie jedzenia tłuszczy i węglowodanów: potraw z wielką ilością cukru i słodyczy. Natomiast możemy sobie zezwolić na zwiększoną porcję białka. W metodzie antycukrzycowej jesteśmy zobowiązani pamiętać o stałej ilości posiłków na dzień i w określonych porach.

W ramach ukazanej diety nie spożywajmy:
- miód, cukier oraz wyroby i przetwory z cukrem...
Czytaj więcej...


Dieta jogurtowa
Prezentowana dieta, jak sygnalizuje nazwa, wspiera się na jogurtach. W ramach przedstawionej metody zrzucenia zbędnych tłuszczy należy się poza owocami i pieczywem jeść jogurty z żywymi kulturami bakterii jak np. naturalny o niskiej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o przeciętnej zawartości tłuszczu. Dieta ta jest bardzo mocno skuteczna i dzięki jadłospisowi całkowicie naturalna.
Czytaj więcej...


Dieta niskocholesterowa
Opisany sposób ochudzania jest jednocześnie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które to walczą z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów, jak i dla ludzi, którym to w znacznym stopniu zagraża miażdżyca, udar mózgu, zawał serca i niedokrwienie serca. 

Decydując się na tą metodę odchudzania powinniśmy przede wszystkim sięgać po takie produkty jak: ...
Czytaj więcej...


Dieta dr Budwig
Pozytywne działanie diety dr Budwig bierze się od drastycznego poddania się omówionym wskazówką diety. Leczenie dietą dr Budwig powinna trwać do zupełnego wyleczenia. Zakłada się, że ma to około 5 lat od zaniknięcia przejawów choroby. Jesteśmy zmuszeni zadecydować że ta ogromna zmiana warunków żywienia nie ma być mniejsza niż dwa lata, pomimo że wyniki są niekiedy dostarzegalne w bardzo szybkim czasie. Uwaga dieta dr Budwig posiada działanie mocno oczyszczająco także nie należy jej stosować w momencie radio czy chemioterapii.
Czytaj więcej...


Dieta cud
Wielu z nas słyszało o diecie cud. Czy jednak jest taka dieta. Rozwiązań na odchudzanie jest ogromna liczba teraz trzeba wybrać jaki jest skuteczny sposób na redukcje tkanki tłuszczowej. Powszechnie teraz uważa się za najlepszą dietę, zupę niszczącą tłuszcz. Całość jest niebywale prosta do zrobienia i zawiera tylko naturalne środki spożywcze.
Czytaj więcej...


Dieta Kwaśniewskiego
Znaczenie prezentowanej diety wywodzi się od nazwiska jej pomysłodawcy, czyli dietetyka i lekarza Jana Kwaśniewskiego. Dzięki tej metodzie zrzucania wagi mamy szansę Aby zrealizować założony wynik mamy obowiązek unikać takich posiłków jak: słodkie napoje, groch, fasola, gotowane ziemniaki, potrawy z mąki (makaron, kluski, ciasta), chleb i inne pieczywo, kaszę i ryż, owoce i ich przetwory, miód, cukier i słodycze. 

A niebywale ważne jest przyjmować: napoje bez cukru, śmietanę ( ½ l dziennie), pełne mleko, majonez, tłusty drób (gęsi, kaczki), tłuste ryby, salcesony, pasztety, wędliny podrobowe, tłustą wieprzowinę, mięso, tłuste sosy, galarety mięsne, podroby, jaja, tłuste sery, smalec, masło, boczek, słoninę.
Czytaj więcej...


Dieta księżycowa
Jeżeli nie możecie schudnąć pomimo, iż sięgaliście po różnorodne diety niskokaloryczne, to czas poczytać o diecie księżycowej. Ta dieta zezwala na lżejsze przyjmowanie produktów według naturalnego rytmu. Stosując diety księżycowej możemy spożywać to na co posiadamy ochotę, jednak musimy pamiętać o dziennym limicie kalorii (1000 przez pierwsze 2 tygodnie i 1200 przez kolejne 2). Istotnym jest również unikanie soli oraz słodyczy.

Dieta księżycowa dzieli się na trzy fazy:

I FAZA (PRZYGOTOWANIE), II FAZA (ODCHUDZANIE), III FAZA (REGENERACJA)
Czytaj więcej...
Najświeższe komentarze :

Dieta jest ekstra polecam :) jesli jesteś wytrwała

Co wy tam możecie uważać o takich dietach jest super, jestem zadowolona bo zauważam rezultaty i to mocne.

byłam na tej diecie już raz i była wypas rezultaty widoczne

dziewczynki schudłam 4kg po tygodniu cudowna dieta. Polecam

ja zaczęłam od dziś. jest odlotowa oraz trochę trudna ale nikt nie mówił ze życie jest łatwe

Zasadniczo sprawę biorąc kolejna metoda odchudzania z serii polecam wypróbować

Ja jestem na 11 dniu tej diety i szczerze jest bomba, będę pisała o rezultatach pozdrawiam wszystkich wytrwale :)

naprawdę klawa, dietaTagi : dieta woda gazowana , dieta na siłowni , zrastanie kości dieta , dieta płynna przed badaniem , dieta ww , dieta kopenhaska rozpiska , karmienie noworodka dieta , dieta niemowlaka z azs , dieta alicji bachledy curuś , dieta kwasowa , dieta na grupe krwi , dieta dla zdrowych włosów , dieta mary kate olsen , dieta na karczku , dieta masa , dieta i ćwiczenia na brzuch , dieta proteinowa dr pierre dukan książka , dieta po żółtaczce , niedowaga dieta , dieta na umysł , dieta przy fenyloketonurii , dieta wyszczuplająca brzuch , dr hay dieta ,


dieta na rower   dieta kofeinowa   ostre zapalenie trzustki dieta   onz dieta   dieta dukana desery   jadłospis dieta optymalna   dieta dla siłacza   serek homogenizowany dieta   dieta 15 kg mniej   serek wiejski dieta   dieta otyłość   rozpisana dieta na mase   dieta skuteczna   dieta dieta niskocholesterolowa   dieta przy wrzodziejącym jelicie grubym   jaka dieta po biegunce   dieta wysokobiałkowa dla sportowców   dieta przy złamaniach   dieta godzinowa   dieta niemowlaka karmionego piersią   dieta ryżowa opinie   grypa jelitowa dieta   dieta 1 dniowa oczyszczająca   jaka dieta do hmb   dieta 90 dni   korbielów dieta strukturalna   


Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt